Vēja ģeneratora transportēšana
Iekšzemes pārvadājumi pa Vāciju
Nesen izpildījām interesantu iekšzemes kravu pārvadājumu pa Vāciju. Pārvadājām vēja ģeneratorus, kuri skaitās kā nestandarta krava ar atšķirīgu specifikāciju nekā standarta kravām, piemēram, uz paletēm. Līdz ar to, pārvadāt vēja ģeneratorus bija atbildīgs un komplicētāks darbs nekā ierasts katra loģistikas uzņēmuma ikdienā. Lielākais izaicinājums bija organizēt katras detaļas transportēšanu ar savlaicīgu piegādi katrā solī.
Plānojot transportēšanu, no klienta saņēmām vēja ģeneratora izmēra un svara specifikācijas, lai spētu aprēķināt, kādu transportlīdzekli izmantot, lai krava tiktu veiksmīgi iekrauta un nogādāta galapunktā.
Šoreiz izmantojām standarta tenti ar šādiem parametriem:
- garums: 13.60 m
- platums: 2.45 m
- augstums: 2.70 m
Ja vēja ģeneratora izmēri būtu lielāki, tad pārvadājums tiktu veikts ar atvērta tipa platformu, ievērojot negabarīta kravu pārvadājumu noteikumus.
Interesanti fakti par vēja ģeneratoriem
Paši pirmie saražotie vēja ģeneratori bija ar vairākām rotējošām turbīnām, kuri nodarīja lielu kaitējumu putniem. Mūsdienās vēja ģeneratorus ražo daudz draudzīgākus priekš putniem, ar garākiem un lielākiem asmeņiem, kuri griežas ar lēnāku ātrumu.
Vēja ģeneratoru statīva standarta izmērs ir 60 metri un kopā ar vēja turbīnas lāpstiņu sasniedz līdz pat 90 metru augstumu. Vēja ģenerators sāk darboties pie vidējā vēja ātruma 3.5 m/s, ideāls vēja ātrums vēja enerģijas ražošanai ir aptuveni 12–13 m/s. Ekstrēmos apstākļos, aptuveni pie 25 m/s, turbīna tiek apstādināta, lai saudzētu tās resursu.
Vēja enerģija ir visstraujāk augošais atjaunojamās enerģijas veids daudzās valstīs, ir sagaidāms, ka vēja enerģijas nozare turpinās strauji augt nākamajā desmitgadē. Šobrīd lielākā daļa no tā notiek ASV un Eiropā, bet arī Ķīna un Indija uzrāda strauju izaugsmi.