13 LIETAS, KO JĀZINA PAR KRAVU PĀRVADĀJUMIEM

Freight 2

Starptautiskie kravu pārvadājumi ir viena no visplašāk izmantotajām starptautisko pārvadājumu metodēm gan biznesam, gan personīgām lietām. Kravu pārvadājuma uzņēmumi, piemēram, A-ES Logistics koordinē kravu sūtījumus no viena galapunkta uz otru, izmantojot dažāda veida pārvadājumus ieskaitot avio pārvadājumus, jūras pārvadājumus, autopārvadājumus un dažos gadījumos dzelzceļa kravu pārvadājumus. Kravu pārvadājumu process var šķist biedējošs, it īpaši, ja jūs neesat pazīstams ar kravas pārvadājumu procesa specifikācijām, taču šīs 13 lietas, ko jāzina par kravu pārvadājumiem jums noteikti noderēs izlasīt pirms sākat plānot izmantot kravu pārvadājumu pakalpojumus.

1. Kas ir kravu pārvadātājs?

Viņi darbojas kā starpnieks starp nosūtītāju – ražotāju un klientu – pircēju, izvērtējot konkrētās kravas maršruta specifiku, sazinoties ar noliktavām u.c. pārvaldēm, lai ieplānotu visekonomiskāko, uzticamāko un ātrāko maršrutu un piegādes veidu.

2. Kravu pārvadājuma uzņēmumi atvieglo klientiem darba procesu importējot un eksportējot kravas.

Loģistikas speciālisti ir zinoši visos ķēdes procesos, sākot ar kravu pieņemšanu, iesaiņošanas, noliktavu telpas organizēšanas, muitas procesa darbības un beidzot ar kravas izkraušanu.

3. Kravu pārvadājuma uzņēmumi sniedz virkni pakalpojumu, tie var palīdzēt pārvadājuma ķēdes procesā dažādos līmeņos, tai skaitā:

 • Muitas brokeris;
 • Starptautiskā eksporta un importa dokumentācija;
 • Apdrošināšana;
 • Iesaiņošana;
 • Kravu uzglabāšanu noliktavu telpās;
 • Inventāra organizēšana;

Kravu pārvadājuma pakalpojumi ir izdevīgi jūsu biznesam. Kravu pārvadājumu uzņēmuma izmantošana kravu pārvadāšanai patērētājam var būt izdevīga biznesam daudzos veidos. Izmantojot savas zināšanas, sakarus un kompetenci, loģistikas speciālisti nodrošina, ka jūsu krava laicīgi nonāks īstajā galamērķī, kas arī ietaupīs jūsu naudas līdzekļus visa procesā, salīdzinot ar to, ja to organize paši bez pieredzes.

5.Kravu pārvadātāji nav atbildīgi par kravas aizkavēšanos.

Kravu pārvadājuma uzņēmumi nav atbildīgi par aizkavēšanos, ja šī kavēšanās bieži notiek sliktu laika apstākļu, avārijas, ostas kavēšanās vai neparedzētu maršruta izmaiņu dēļ. Lai arī nosūtīšanas aizkavēšanās nav patīkams rezultāts jebkuram, tāpēc ir svarīgi atcerēties, ka tas nav jūsu kravas pārvadātāja uzņēmuma ziņā, un ka viņi mēģina to novērst pēc iespējas ātrāk.

6.Ir svarīgi izvēlēties pareizo kravu pārvadātāja uzņēmumu.

Par jūsu dārgo kravu atbild pārvadātāji, tāpēc ir svarīgi nodibināt ar viņiem labas darba attiecības. Jums ir jābūt pārliecinātam, ka jūsu izvēlētais kravu pārvadājumu uzņēmums, ir uzticams, uz kuru varat paļauties, kā arī tādu, kam ir nevainojams klientu serviss, lai nodrošinātu, ka jūsu kravas sūtījumi ierodas droši un savlaicīgi.

7.Jums jāpārliecinās, ka ir pareizi sakārtoti dokumenti.

Pirms kravu atstāšanas pārvadātāju rokās, jums jāpārliecinās, ka visi nepieciešamie dokumenti jūsu kravas pārvadāšanai ir sakārtoti. Jūsu kravas pārvadājumu uzņēmums varēs jums palīdzēt šajā jautājumā, tas ir svarīgs solis, lai samazinātu risku, ka jūsu krava netiks atteikta muitā, kā rezultātā kravas pārvadājums var kavēties, kas nebūtu izdevīgi jūsu klientam un līdz ar to jūsu biznesam.

8.Piegādes ierobežojumi attiecas uz noteiktiem produktiem.

Kravu pārvadājumu uzņēmumi ievēro stingrus noteikumus un nepārvadā konkrētas preces un vielas, jo īpaši ar gaisa vai jūras kravu transportu. Lai arī aizliegto priekšmetu saraksts dažādās valstīs ir atšķirīgs, kravu pārvadājumu ierobežojumi uz sekojošām lietām:

 • Bīstamas kravas (ieskaitot viegli uzliesmojošus šķidrumus un toksiskus priekšmetus);
 • Narkotikas (nepārvadā);
 • Alkohols; Baterijas;
 • Ātri bojājošās preces (izņemot preces, kas atrodas īpašā konteinera tipā);
 • Dažādi asi priekšmeti un ieroči (nepārvadā).

Turklāt mums A-ES Logistics ir visas nepieciešamās atļaujas (ADR), lai spētu pārvadāt visa veida kravas, izņemot nelegālās kravas, kā piemēram, narkotikas un ieročus.

9.Droši varat jautāt kravu pārvadātājiem arī citus papildus pakalpojumus.

Daudzi kravas pārvadājumu uzņēmumi piedāvā papildu pakalpojumus jūsu kravas sūtījumam, tāpēc, saņemot cenu, vienmēr ir vērts to pajautāt. Šie papildu pakalpojumi ietver noliktavas glabāšanu, kravu apdrošināšanu, kravas izsekošanu un bīstamo kravu pārkraušanu. Pat ja jums tie nav nepieciešami, vienmēr ir vērts paturēt prātā šos papildu pakalpojumus, lai tos varētu izmantot nākotnē.

10. Ir seši galvenie kravu pārvadājumu posmi.

Kravu ekspedīcijas procesu var sadalīt 6 galvenajos posmos:

kravu pārvadājumi – preču pārvietošana no iekraušanas vietas uz kravu noliktavu; Eksporta muitošana – preces tiek noformētas, lai izvestu no 3 izcelsmes valsts, kur notikusi kravu iekraušana; Kravas pārkraušana – kravas izkraušana, pārbaude un apstiprināšana atbilstoši tās dokumentācijai; Importa muitošana – muitas pārvaldes process, pārbaudīs jūsu kravas muitas dokumentāciju; Kravas pārkraušana galapunktā – kravas apstrāde, tiklīdz tā nonāk galamērķa iestādē, ieskaitot nodošanu importa noliktavā; Kravas importētie pārvadājumi – kravas pārvietošana no importa noliktavas uz galapunktu.

11.Jūsu kravu pārvadātajam ir jāsniedz jums virkne dokumentu, ja krava tiek pārvadāta uz / no 3 valstīm.

Priekš kravu pārvadājumiem ir nepieciešami ļoti daudz dokumentu, it īpaši pārvadājot uz ārzemēm. Jūsu kravu pārvadātājam ir jāsniedz sekojoši dokumenti:

 • Faktūrrēķins;
 • Pavadzīmes līgums;
 • Izcelsmes sertifikāta paziņojums;
 • Pārbaudes sertifikāts;
 • Eksporta licence;
 • Eksportētās kravas satura sarakstu;
 • Nosūtītāju/pasūtītāja eksporta deklarācijas dokuments.

Ir svarīgi, lai visi šie dokumenti tiktu iesniegti, lai nodrošinātu, ka krava nonāk galamērķī plānotajā laikā.

12.Kravu pārvadātāju uzņēmumu kvalitāte ir ļoti svarīga.

Kravu pārvadājumu uzņēmumiem jābūt ar neticami spēcīgiem kontaktiem un pieredzi kravu pārvadājumu jomā. Tas ne tikai palīdzēs jums iegūt vislabāko cenu par kravu pārvadājumiem, bet arī nodrošinās, ka kravu nogādās pēc iespējas efektīvāk. Pieredzējuši loģistikas speciālisti visa savā darbības laikā ir saskārušies ar dažādām situācijām, tāpēc viņi varēs ātri un efektīvi tikt gala ar jebkuru situāciju, kas varētu rasties pārvadājot jūsu kravu.

13.Vai jūsu kravu pārvadātāji ir specializējas noteiktā kravu veidā?

Daži kravu pārvadātāji ir specializējušies uz noteiktiem kravu pārvadājumu veidiem, turpretim citi uzņēmumi pieņem visa veida kravas. Brīžiem ir arī izdevīgi izvēlēties to uzņēmumu, kurš ir tieši specializējies tajā kravas veidā, kāds ir nepieciešams tieši jums, viņiem būs ne tikai izveidota speciālistu komanda, bet arī spēcīgāka pieredze darbā ar jūsu uzņēmuma citām kravām.

Jums ir kārtīgi jāizvēlas kravu pārvadājumu uzņēmums, lai jūsu kravas pārvadājums tiktu ieplānots efektīvi un krava tiktu nogādāta galapunktā, plānotajā laikā!

Call Now Button