Loģistikas nozare Ukrainas krīzes ietekmē

kravu parvadajumi ukrainas krize

Starptautiskie kravu pārvadājumi

Ukrainas krīzes situācijas spēcīgā ietekme uz kravu pārvadājumiem

Karš starp Ukrainu un Krieviju nopietni ietekmē kravu pārvadājumu nozari, jo īpaši kuģniecības, dzelzceļa un avio kravu pārvadājumus. Krievijas spēki pārtrauc kuģniecības maršrutus, loģistikas uzņēmumi aptur pakalpojumus, kā arī avio kravu pārvadājumu tarifi strauji pieaug.

‘Krievijas jūras spēki ir slēguši kuģošanu Azovas jūrā un no tās, kas ir viens no nedaudzajiem piekļuves punktiem okeāna tirdzniecībai Ukrainā’, sacīja piegādes ķēdes platformas Keelvar profesionālo pakalpojumu vadītājs, Dilans Alperins.

“Tas ir radījis lielu kuģu uzkrāšanos, kas gaida, lai tiktu cauri Kerčas šaurumam. Tā kā 70% no Ukrainas eksporta tiek izplatīti ar kuģiem, sastrēgumi palielinās ar katru stundu, ”viņš sacīja CNBC.

Konteineru rezervēšanas uzņēmuma ContainerxChange izpilddirektors Kristians Roelofs sacīja: “Daļa Melnās jūras un Azovas jūras tagad ir bīstamas vai nav izbraucamas. Ir bijuši raķešu uzbrukumi kuģiem un kuģu aresti un joslu slēgšana komerciālai kuģošanai. ” Situācija uz vietas Ukrainā ir ārkārtīgi mainīga, un ziņas no apgabala ir grūti vai neiespējami apstiprināt. “Daudzi kuģi ir cietuši no munīcijas, jūrnieki ir nogalināti un injicēti, un visu tautību jūrnieki ir iesprostoti uz kuģiem, kas pietuvojušies ostās,” ceturtdien brīdināja Starptautiskā kuģniecības kamera. Piegādes ķēdes uzņēmumi CNBC norādīja, ka kravu kustība ir apstājusies, jo Ukrainas ostas Odesa un Mariupole ir slēgtas, bojātas vai pakļautas uzbrukumiem. Roelofs piebilda, ka konteineru kustība ir apstājusies, kravām iestrēgstot ostās.

Pieaugot konfliktam starp Krieviju un Ukrainu, loģistikas nozarē sadarbība ar šīm valstīm ir būtiski mainījusies. Vairākas valstis un ES ir noteikušas jaunas tirdzniecības sankcijas un eksporta kontroles pret Krieviju, Baltkrieviju un Ukrainas reģioniem Krimu, Doņecku un Luhansku. Gaidāmi papildu ierobežojumi. Pat ja jūsu darījumi joprojām ir pieļaujami, jaunās sankcijas var apgrūtināt turpmākās darbības.

Eiropā kravu pārvadājumi notiek un pieņemam rezervācijas. Esam pārskatījuši un atjaunojuši kravu pārvadājumu maršrutus, un arī nodrošinām regulāras un drošas piegādes ar saviem autovadītājiem un autoparku.

Izveidojām sarakstu ar pakalpojumiem, kuriem šobrīd ir nelielas izmaiņas dēļ Ukrainas krīzes:

Avio kravu pārvadājumi

Joprojām ir apturēti visi lidojumi uz/no Ukrainas, kā arī lielākā daļa lidojumu uz/no Krieviju, kā arī Eiropas Savienība ir aizliegusi visām Krievijai piederošām un Krievijas kontrolētajām lidmašīnām ielidot ES gaisa telpā. Daudzas aviokompānijas arī izvairīsies no Krievijas gaisa telpas, izvēloties vairāk dienvidu maršrutu, kā rezultātā palielināsies kravu piegādes termiņi, līdz ar to šī situācija ietekmē pakalpojuma izpildes laiku un izmaksas.

Jūras kravu pārvadājumi

Liela daļa no jūras pārvadājumiem sākotnēji bija piesaistītas Ukrainas ostām, bet pašreiz tiek novirzītas uz kaimiņu ostām, piemēram, Konstancu (Rumānija), Tripoli (Libāna) vai Pireju (Grieķija). Lūdzu, ņemiet vērā, ka mūsu komandas darīs visu iespējamo, lai atbilstoši risinātu katru situāciju. Bez tam ir sagaidāms liels (BAF) piemaksu pieaugums naftas cenu pieauguma dēļ.

Kravu pārvadājumi ar autotransportu

Visas robežas uz/no Ukrainas paliek slēgtas, ar dažiem izņēmumiem, kas attiecas tikai uz palīdzības un palīdzības un valdības un aizsardzības kustībām. Kamēr Krievijas robežas joprojām ir atvērtas, šķērsošana ir sarežģīta, un daudzi pārvadātāji ir izvēlējušies pārtraukt darbību uz/no ietekmētajām teritorijām.

Dzelzceļa kravu pārvadājumi

Kas attiecas uz dzelzceļa kravu pārvadājumiem starp Ķīnu un Eiropu, visi pašreizējie un jaunie pasūtījumi tiek organizēti caur jūras kravu pārvaadājumiem. Ņemot vērā iepriekš minēto, sagaidāms, ka Krievijas un Ukrainas krīze tuvākajā nākotnē spēcīgi ietekmēs pasaules tirdzniecību, īpaši ņemot vērā iepriekš minētās sankcijas. Starp rezultātiem var sagaidīt transporta un loģistikas izmaksu pieaugumu, piegādes ķēdes traucējumus, gāzes un elektrības cenu pieaugumu u.c. Tā kā daudzas valstis paziņo par Krievijas un Baltkrievijas izslēgšanu no SWIFT maksājumu sistēmas, darījumus ar abām valstīm ir ļoti grūti pabeigt. Neskaitot ASV, ES, Apvienotā Karaliste, Kanāda, Šveice, Japāna, Austrālija un Jaunzēlande jau ir paziņojušas par sankcijām pret Krieviju, un ir paredzams, ka tās tiks ieviestas vēl vairāk.

Mūsu A-ES Logistics komanda turpinās uzraudzīt situāciju un informēt visus pēc iespējas precīzāk.

Ukrainas krīzes ietekme uz globālo ekonomiku

Nepieciešami starptautiskie kravu pārvadājumi?

Aizpildi ērtu pieteikumu formu un noskaidro cenu par pārvadājumiem!

Call Now Button