Lejupielādē CMR veidlapu

Starptautiskā preču transporta pavadzīme (CMR) ir preču piegādes dokuments, kuru izmanto priekš starptautiskiem kravu pārvadājumiem. Tas ir apliecinošs dokuments, ka tiek pārvesta krava no iekraušanas vietas līdz izkraušanas vietai. Šo dokumentu aizpildīšanu labāk ir uzticēt nozares speciālistiem, jo pieļaujot mazāko kļūdu, var rasties neērtības un pat iespējama kravas pārvadājuma apturēšana pie robežkontroles.

Ja vēlaties izdrukāt CMR paraugu, Lejupieādē šeit –>  CMR-LV-ENG

Ko jāzina, aizpildot CMR veidlapu

CMR veidlapu aizpildīšana prasa lielu koncentrēšanos un uzmanību, jāpievērš uzmanība:

  • Visiem laukiem jābūt skaidri saprotami aizpildītītiem un bez drukas kļūdām;
  • 6. – 11. ir aizpildāmie lauki, kuri atbild par kravas specifiku. Kravai ir jābūt detalizēti aprakstītai, lai nerastos liekas problēmas kravu pārvedot pāri robežkontroles punktiem. Kā arī pareizi un saprotami aizpildīta veidlapa jums palīdzēs nesaskarties ar dažādām, neparedzētu gadījumu situāciju sekām. Piemēram, kad krava tiek sabojāta, transportlīdzekļa sadursmes laikā.
  • 18. punkts ir svarīgs priekš paša kravu pārvadātāja, lai nerastos pārpratumi par pārvadājamās kravas stāvokli līdz kravu piegādes punktam. Par šo punktu daļēji ir atbildīgs arī kravas pārvadātājs – autovadītājs, viņam ir jānovērtē kravas stāvoklis, vai tas atbilst aprakstam.
  • Aizpildot 2. un 19. aili, nedrīkst kļūdīties, jo tie atbild par kravu pārvadājuma iekraušanas, izkraušanas un pārkraušanas vietām. CMR veidlapas tiek rakstītas ar roku un pildspalvu, kas bieži vien ir viegli izdarāms, bet nozīmīgs process, kurš prasa lielu precizitāti. Iesakām pirms CMR veidlapas aizpildīšanas, izdrukāt vai iegādāties vairākus CMR konvencijas veidlapas.
  • Veicot kravu pārvadājumus uz trešajām valstīm, obligāti ir jāaizpilda 13. aile, kur ir jāievada muitas kods.
Call Now Button