Omicron ietekme uz lielāko ASV ostu

Kravu pārvadājumi

Omicron ietekme uz loģistikas nozari

Lielākā ASV ostā starp darbiniekiem ir augsts Covid-19 saslimstības līmenis

ASV valsts lielākā ostā stipri paugstinājās Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits, kurš ir pieaudzis no dažiem gadījumiem līdz pat 800, kas apdraud ostas darbību, kravas pārkraušanas aizkavēšanos, jo vairāk nekā 100 kuģu gaida, lai ierastos ostā un izkraut kravu.

‘The Wall Street Journal’ ziņojumā teikts, ka aptuveni 800 ostas darbinieki šonedēļ nevarēja ierasties darbā dēļ saslimšanas ar COVID-19. Publikācijā arī teikts, ka katrs desmitais ostas darbinieks ir COVID-19 pozitīvs, kā arī ieskaitot tos, kuri atrodas karantīnā vai jutās slimi.

Ar Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits Losandželosas un Longbīčas ostās dažu pēdējo nedēļu laikā ir manāmi palielinājies, atbilstoši pieaugošajam inficēšanās līmenim visā ASV.

Vairāk nekā 100 kravas kuģi gaida rindā uz kravas izkraušanu, ostas darbinieki skaidro, ka daži ostas termināļi strādā uz pilnu jaudu, bet daži termināļi ir smagi cietusi un darbība pat ir apturēta. Kravas kuģi tiek pārvirzīti uz citiem termināļiem.

Insider iepriekš ziņoja, ka termināļu darbinieki ostās, kas apkalpo vairāk nekā 40% no visa ASV importa, 2021. gadā pārvietoja rekordlielu kravu apjomu, jo pandēmijas laikā ostām bija grūti sekot līdzi tiešsaistes iepirkšanās uzplaukumam.

Volstrītas analītiķi ir brīdinājuši, ka ļoti lipīgais Omicron variants var radīt vēl lielāku kaitējumu globālajai loģistikas piegādes ķēdei, var rasties preču deficīts un liels cenu kāpums. ASV vislielākās bažas ir par Ķīnas ‘zero tolerance policy for Covid-19’ plāna īstenošanu, “ja Ķīna turpinās to darīt, tad ir gaidāma loģistikas ķēdes katastrofa.” laikrakstam The New York Times sacīja Džona Hopkinsa universitātes Kerijas biznesa skolas operāciju vadības profesors Tinglongs Dai.

Avots: vairāk lasīt šeit

Call Now Button