Jūras konteineru krīze

Jūras konteineri un jūras pārvadājumi

Jūras konteineri un to augstā vērtība

Jūras konteineru pārvadājumu nozare ir nonākusi neapskaužamā situācijā, krīze kura bija plānota kā īslaicīga, izskatās, ka tā ilgs arī nākamajā gadā, jo strauji augošais Delta variants palielina rūpnīcas ražošanu Āzijā un traucē kuģniecību, radot lielākus satricinājumus pasaules ekonomikai.

Jūras konteineri un to ietekme uz dažādām nozarēm…

Ražotāji ir spiesti piedalīties izsoles kārtībā, lai iegūtu vietu uz kuģiem, paaugstinot kravu pārvadājumu likmes līdz rekordiem, un liekot dažiem eksportētājiem paaugstināt cenas vai vienkārši atcelt sūtījumus.

“Mēs nevaram pietiekami daudz iegūt jūras konteinerus, jo izmaksas ir ārkārtīgi pieaugušas,” sacīja Kristofers Tse (Honkongas Musical Electronics Ltd., kurš ražo patēriņa preces no Bluetooth skaļruņiem līdz Rubik’s).

Tse minēja, ka rotaļlietās izmantoto magnētu, kuru izmaksas kopš marta ir pieaugušas par aptuveni 50%, palielinot ražošanas izmaksas par aptuveni 7%. “Es nezinu, vai mēs varam nopelnīt naudu no Rubika kubiem, jo ​​cenas pastāvīgi mainās.”

Cīņā pret covid-19, Ķīna ir nozīmējusi pat nelielu gadījumu skaitu, kas var izraisīt lielus tirdzniecības traucējumus. Šomēnes valdība uz divām nedēļām uz laiku slēdza daļu no pasaules trešās noslogotākās konteineru ostas Ningbo pēc tam, kad tika konstatēts, ka vienā piestātnē kādam ir Delta variants. Šā gada sākumā piestātnes Šeņdžeņā atradās dīkstāvē pēc neliela skaita atklāšanas ar Covid-19 gadījumu.

“Ostu sastrēgumi un konteineru pārvadājumu jaudas trūkums var ilgt līdz 2022. gada ceturtajam ceturksnim vai pat vidum,” sacīja investoram Hsieh Huey-chuan, Taivānā bāzētās septītās lielākās konteineru laineru Evergreen Marine Corp. prezidents. instruktāža 20. augustā. “Ja pandēmiju nevar efektīvi ierobežot, ostu sastrēgumi var kļūt par jaunu normu.”

Kravu pārvadājumu izmaksas no Āzijas uz Eiropu ir aptuveni 10 x lielākas nekā 2020. gada maijā, savukārt, izmaksas no Šanhajas uz Losandželosu ir pieaugušas vairāk nekā 6x , liecina Drewry World Container Index. Globālā piegādes ķēde ir kļuvusi tik trausla, ka viena neliela nelaimes gadījuma sekas var “viegli pasliktināties”, HSBC Holdings Plc. teikts piezīmē.

Augstākas kravas likmes un pārvadātāju cenas varētu ietekmēt inflāciju, sacīja Čua Hak Bins, Maybank Kim Eng Research Pte. Vecākais ekonomists. Singapūrā. Turklāt ražotāji, tostarp Taivānas uzņēmums Giant Manufacturing Co., pasaules lielākais velosipēdu ražotājs, saka, ka viņi paaugstinās cenas, lai atspoguļotu palielinātās izmaksas.

Turpretim, Honkongā bāzētais kafijas automātu ražotājs Ēriks Čans vairākus mēnešus nesaskata krīzi, jo viņš sadarbojas ar vairākiem loģistikas uzņēmumiem, kuri piedāvā plašu pakalpojumu klāstu, lai apmierinātu strauji augošo pieprasījumu pēc virtuves ierīcēm.

Delta varianta izplatība, īpaši Dienvidaustrumāzijā, apgrūtina vairāku rūpnīcu darbību vispār. Vjetnamā, kas ir pasaulē otrais lielākais apavu un apģērbu ražotājs, valdība ir likusi ražotājiem ļaut darbiniekiem gulēt savās rūpnīcās, lai saglabātu eksporta kustību.

Tas ietekmē pat vareno Toyota Motor Corp. Autoražotājs šomēnes brīdināja, ka piegādes problēmas, tostarp mikroshēmu trūkuma dēļ, pārtrauks ražošanu 14 rūpnīcās visā Japānā un samazinās ražošanu par 40%.

Bet planētas otrā pusē uzņēmumi Apvienotajā Karalistē cīnās ar rekordzemu krājumu līmeni, un mazumtirdzniecības cenas pieaug visstraujāk kopš 2017. gada novembra.

Arī Vācijas atveseļošanās no Covid-19 ir apdraudēta. Galvenais uzņēmējdarbības uzticības rādītājs Eiropas lielākajai ekonomikai, ko trešdien publicēja Minhenē bāzētais Ifo institūts. samazinājās vairāk nekā ekonomisti bija paredzējuši, kritumu daļēji attaisno ar metālu, plastmasas izstrādājumu un pārvadātāju trūkumu, cita starpā.

Cenu spiediena pamatā ir transporta sastrēgums

Lielajiem mazumtirgotājiem parasti ir ilgtermiņa līgumi ar konteineru līnijām, bet Āzijas ražošana balstās uz desmitiem tūkstošu mazo un vidējo ražotāju tīkliem, kuri bieži organizē piegādi, izmantojot loģistikas firmas un ekspeditorus. Viņi savukārt ir cīnījušies, lai klientiem nodrošinātu vietu, jo kuģu īpašnieki pārdod izsoles kārtībā tiem, kuri sola visaugstāk.

Apmēram 60% līdz 70% kuģniecības darījumu Āzijas-Amerikas maršrutā tiek veikti, izmantojot tūlītējus vai īstermiņa darījumus, norāda Maikls Vangs, prezidenta Capital Management Corp. analītiķis. Viņš teica, ka izsoles tipa cenas var turpināties līdz ķīniešu Jaunajam gadam 2022. gada februārī.

‘Nav citas izvēles’

“Tagad konteineru laineri neparaksta ilgtermiņa līgumus, un lielākā daļa darījumu tiek veikti pēc tūlītējām cenām,” sacīja Taivānas sporta aprīkojuma ražotāja Johnson Health Tech Co. izpilddirektors Džeisons Lo, sacīja, ka kļūst neiespējami novērtēt piegādes izmaksas un finanšu plānošanu, bet “mums nav izvēles”.

Kolins Sungs, Dongguanā bāzētās World-Beater International Logistics Co. ģenerāldirektors, sacīja, ka viena klienta noliktavā Šenženā sēdēja vairāk nekā 70 preču jūras konteineri, jo viņa pircējs amerikāņi nevēlējās maksāt piegādes izmaksas. Sungs sacīja, ka 60% līdz 70% viņa klientu ir samazinājuši sūtījumus pieaugošo izmaksu dēļ.

Āzijas rūpnīcām ārpus Ķīnas problēma ir vēl sliktāka. Daudzi Ķīnas uzņēmumi ir gatavi maksāt virs tirgus cenas, lai iekrautu savas kravas, sacīja Dienvidkorejas lielākās konteineru līnijas HMM Co. pārstāvis. Tātad, kad kuģi piestāj ostās ārpus Ķīnas, tie jau ir gandrīz pilni.

Ķīnas uzņēmumiem, kas gadu desmitiem novirzīja ražošanu uz lētākiem darba tirgiem Dienvid- un Dienvidaustrumāzijā, tagad nākas saskarties ar galvassāpēm, cenšoties šīs detaļas nogādāt rūpnīcās, kur tās var salikt gatavos produktos.

“Mēs runājam par ļoti lielām naudas summām, lai tikai noorganizētu jūras konteineri,” sacīja Sunny Tan, Luen Thai International Group Ltd., kas ražo apģērbu un ādas rokassomas pasaules zīmoliem, izpilddirektors. Rūpnīcām pakļaujoties slēgšanai, ražotāji ir spiesti iesaistīties spēlē, kurā tiek mainītas izejvielas no vienas valsts uz citu. Daži rūpnīcās ir izmantojuši avio kravu pārvadājumu, piemēram,  lai turpinātu darboties ražošanas līnijas. Tikmēr Luens Tajs Tan, kurš ir arī Honkongas Industriju federācijas priekšsēdētāja vietnieks, mēģina izdomāt, kā viņš Ziemassvētku laikā aizpildīs svētku vitrīnas. “Es vēlos, lai pircēji, ieraugot mūsu produktus, noskūpstītu tos, kad saprot, cik grūti bija tos vienkārši ielikt plauktā.”

Laicīgi rezervē vietu uz kuģa

Ņemot vērā pēdējā laika visas pārmaiņas jūras konteineru nozarē, mēs iesakām nevilcināties ar pasūtījumu veikšanu no Ķīnas, jo tikai tad, kad pasūtījums ir izpildīts un jūras kravas ir rezervēta, mēs piesakām vietu uz tuvāko kuģi izsoles kārtībā.

 

avots: Bloomberg

Konteinera izmēri

Jūras konteineri dažādām kravām

'Dry' jūras konteineris

Standarta konteinera dēvē arī par “Dry conteiner”. Šie kravu pārvadājumi un to konteineri ir pilnībā norobežoti ar cietu jumtu, sienām un grīdu, aizsargāti no ārējo apstākļu ietekmes un izturīgi pret laika apstākļiem, standarta konteineri līdz šim ir visizplatītākais konteineru tips, un tāpēc tos izmanto lielākajai daļai parasto kravu iekraušanai. Ir iespējams pārvadāt Jebkādas kravas kuras izvietotas uz paletēm vai bez. Kravas, kuras tehniski iespējams iekraut/izkraut no aizmugures, jo konteinerim veras vaļā tikai aizmugurē. Piemēram, celtniecības materiāli, sadzīves lietas, mēbeles, bīstamas kravas, pirotehniku, arī saplacinātus atkritumus ved ar šiem konteineriem u.c.

'High Cube' jūras konteineri

‘High Cube’ konteineri ir pēc struktūras līdzīgi standarta konteineriem, bet ir pieejami garāki. Šie konteineri ir izmēros 40 ‘un dažreiz 45’, un tos izmanto visvairāk gadījumos, kad nepieciešams pārvest smagāku un lielākus kravu pārvadājumus.

'Open Side' jūras konteineris

Kravu pārvadājumu konteineri ar atvērtiem sāniem.
Šīs konteineris kravu iekraušanai un glabāšanas ir aprīkotas ar durvīm, kuras var atvērt no abām pusēm, nodrošinot daudz plašāku vietu kravu iekraušanai.
Atvērtie sānu konteineri ir ļoti līdzīgi standarta konteineriem, vienīgā atšķirība ir tā, ka durvis var pilnībā atvērties arī sānos. Šī funkcija nodrošina daudz plašāku vietu un piekļuvi, kas atvieglo kravu iekraušanu un izkraušanu. Šie ir ļoti labi konteineri ar to, ka ir ērti iekraut kravas no sāniem, līdz ar to var kraut garizmēra vai platizmēra kravas. Kokmateriālus, metāla konstrukcijas, kanalizācijas iekārtas, jebkuras ražošanas iekārtas, kuras atbilst standarta izmēriem un ir kraujamas no sāna.

Konteineri beramkravām

Ar beramkravas konteineri pārvadā materiālus granulētā veidā, daļiņu formā kā samērā mazu cietvielu, piemēram, graudu, akmeņogļu vai grants, masu. Šī krava parasti tiek nolaista vai izlieta ar snīpi vai lāpstu spainī beramkravu kuģa kravas tilpnē, dzelzceļa vagonā, dzelzceļa vagonā vai autocisternas, piekabes vai puspiekabes korpusā. Mazākus daudzumus (kurus joprojām uzskata par “lielgabarīta”) var ievietot kastē (vai piepildīt bungas) un paletēs.

Refrižeratora konteineris

Refrižeratora kravu konteineru izmanto priekš temperatūras ziņā jutīgai, ātri bojājošai kravai, piemēram, gaļas, augļu un dārzeņu, pārvadāšanai. Šis konteinera tips ir atkarīgs no ārējas enerģijas, lai uzturētu temperatūru. Refrižeratori parasti nāk no 20′ un 40′ un parasti ir izgatavoti no tērauda, kas paredzēts izturībai.

'Open Top' konteineris

Konteineram ar atvērtu augšpusi ir pārveidojama augšdaļa, kuru var arī pilnībā noņemt. Tas ir piemērots nestandarta kravu pārvadājumiem, kurām ir lielāks augstums, un kuras nevar viegli iekraut caur durvīm, piemēram, lielgabarīta kravas pārvadājumi, kuru pārkraušanu un iekraušanu var veikt tikai ar celtni vai ritošo tiltu.

Platforma

Platformas sastāv tikai no grīdas konstrukcijas ar ārkārtīgi lielu kravnesību. Šī lielā kravnesība ļauj koncentrēt smago svaru uz mazām vietām. Piemērots nestandarta jeb lielgabarīta kravu pārvadājumiem. Platforma sastāv no tērauda rāmja un koka grīdas konstrukcijas. Platformas ir pieejamas 20 ‘un 40’ izmēros. Sānu sliedēs ir uzstādīti stiprinājuma gredzeni, pie kuriem var piestiprināt kravu.

'Flat Rack' konteineris

Kravu pārvadājumu konteineris ar salokāmām sāniem, tie ir paredzēti kravas uzglabāšanas pārvadāšanai, kuram malas var salocīt, lai izveidotu plakanu plauktu visdažādāko preču pārvadāšanai.
Flat Rack konteineri ir īpaši piemēroti smagām kravām un kravām, piemēram, caurulēm un autotransportlīdzekļiem, kurām nepieciešams iekraut no augšas vai sāniem. Ir iespējams izmantot ar un bez sienām. Plakano plauktu konteineri ir izgatavoti no tērauda un ir 20 ‘un 40’ izmēros.

Ventilējams konteineris dzīvnieku pārvešanai

Dzīvnieki, kuri paredzami transportēšanai pa jūru tālos maršrutos, tiek pārvadāti ar specializētiem konteineriem, kuri aprīkoti ar vēdināmiem logiem, barotavām, kā arī iespējai iepildīt ūdeni dzeršanai. Šie paši konteineri noceļot no kuģa ir kombinējami ar sauszemes pārvadājumu uz platformas piegādei līdz nepieciešamai adresei.

'Tank' konteineris

Tank konteineru galvenokārt izmanto šķidru materiālu pārvadāšanai,kā piemēram, bīstamas kravas ADS klases, šķidrās ķīmijas, eļļas, augu eļļas, alkoholu u.c.
Šos konteinerus izmanto milzīga daļa no visas kuģniecības nozares. Tie lielākoties ir izgatavoti no stipra tērauda vai citiem pretkorozijas materiāliem, nodrošinot kravai ilgu kalpošanas laiku un aizsardzību.

Vēlies uzzināt cenu?

Aizpildiet ērtu pieteikuma formu un uzziniet, cik izmaksās jūras konteinera pārvadājumi

Call Now Button