Kampaņa #Road2FairTransport

Truckdriver

Mobilitātes pakotne

Kampaņa #Road2FairTransport

Autotransporta nozare ir būtiska mūsu Eiropas ekonomikai. Bet tā ir arī nozare, kurai ir jārisina vairākas problēmas, dažas no tām ir specifiskas transportlīdzekļu vadītājiem vai operatoriem, citas ir problemātiskas abiem. Tas ir liels pārbaudījums jebkurai transporta kompānijai. Transporta nozarei ir jātiek galā ar sarežģītiem darba apstākļiem, starptautiskie transportlīdzekļu vadītāji ilgu laiku ir prom no mājām, un viņi bieži vien nezina par savām tiesībām. Negodīga konkurence, ko rada norīkotie transportlīdzekļu vadītāji, kuriem maksā daudz mazāk, joprojām ir problēma.

Kampaņas laikā pagaidām tiek konstatēti vairāki pārkāpumi par autovadītāju atpūtas laiku starptautiskos braucienos. Un šobrīd tiek veiktas pastiprinātākas pārbaudes uz ceļiem, šī kampaņa norisināsies līdz šīm gada beigām.

Šī kampaņa ir Eiropas Darba iestādes, dalībvalstu iestāžu un sociālo partneru organizāciju kopīgs darbs. Tā ir daļa no ELA centieniem uzlabot zināšanas un izpratni par tiesībām un pienākumiem, kas saistīti ar darbaspēka mobilitāti un kas piemērojami autotransporta nozarē”, sacīja Cosmin Boiangiu, ELA izpilddirektors.

Pirmais solis ir ieviest noteikumus, otrais solis ir nodrošināt, ka autovadītāji un pārvadātāji ir informēti par noteikumiem, un trešais – lai noteikumi tiktu efektīvi īstenoti. Tāpēc ir svarīgi informēt katru autovadītāju par savām tiesībām uz ceļa par atpūtas laikiem un noteikumiem.

Detalizētākai informācijai sekojat sociālos tīklos:

Call Now Button